Prezentacja Zespołów Kolędników Misyjnych

Niezależna Gazeta Obywatelska

W sobotę 4 lutego 2012r, o godz. 11.00 w małej auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu (ul. Drzymały 1) odbędzie się po raz siódmy Prezentacja Zespołów Kolędników Misyjnych.

Kolędowanie w okresie świąt Bożego Narodzenia jest powszechnym obyczajem w polskiej tradycji. Zwyczaj misyjnej kolędy, zapoczątkowany w krajach niemieckojęzycznych, związany jest z uroczystością Trzech Króli. W tym dniu, w wielu parafiach diecezji opolskiej kapłani błogosławią dzieci i młodzież, którzy udają się następnie do rodzin z modlitwą, śpiewem, noworocznymi życzeniami oraz prośbą o materialne wsparcie misyjnego dzieła Kościoła.

Wsparcie to w diecezji opolskiej moderowane jest przez Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej.  W tym roku „podopiecznymi” Funduszu zostało dwóch kapłanów: ks. Paweł Chudzik i ks. Piotr Wojtala, którzy wyjechali odpowiednio do Peru i do Boliwii.

Akcja: „Kolędników misyjnych” ma także wymiar wychowawczy. Dzieci, głosząc radosną nowinę, stają się małymi misjonarzami, wskazując jednocześnie na tragedię milionów ludzi na świecie. Błogosławieństwo,

które kolędnicy zostawiają w domach, jest formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu ludzi z krajów misyjnych, dla których przeznaczane są ofiary.

Za: Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte