List otwarty do Prezydenta Opola ws braku wsparcia dla Rodzin Rodła

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W dniu dzisiejszym „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu doniosła, iż wycofał się Pan z wcześniejszych ustaleń dotyczących refundacji kosztów dowozu Rodłaków Ziemi Opolskiej na wrocławskie uroczystości rocznicowe, upamiętniające ogłoszenie Pięciu Prawd Polaków na Kongresie w Berlinie. Mają się one odbyć w niedzielę 18 marca 2012 r. we Wrocławiu

Koszt tego wyjazdu waha się w granicach ok. 1000 złotych.

Ze zdumieniem przyjmuję Pańskie tłumaczenie, iż „miasta nie stać”. W związku z tym pragnę Pana zapytać:

– Czy stać miasto Opole na coroczne kilkutysięczne dofinansowanie opolskich Piastonaliów?

– Czy stać miasto Opole na podstawianie bezpłatnych autobusów dowożących uczestników tejże zabawy do kampusu na ulicę Prószkowską?

Działania te generują wysokie starty w budżecie miasta.

Polecam artykuł opisujący omawiane przeze mnie wydarzenia i ich następstwa: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110519/POWIAT01/249624383

– Czy stać miasto Opole na swoisty nepotyzm i  nadmierne zatrudnianie” swoich” w spółkach budżetowych miasta?

Ostatnio poinformowano nas o nagłej potrzebie zatrudnienia kolejnego zastępcy dyrektora MZK. Jak tłumaczył członek Rady Nadzorczej tego przedsiębiorstwa, podczas zatrudniania brano pod uwagę  „kompetencję, wiedzę i doświadczenie, który znałby się na tym biznesie”” Zatrudniono trzydziestokilkuletniego, po studiach, prywatnie syna senatora ziemi opolskiej Piotra Wacha (PO). Dla miasta jest to wydatek rzędu 130 tysięcy złotych rocznie.

– Czy stać miasto Opole na coroczne premie przyznawane dla pracowników ratusza?

 W tym roku koszty premii zamknęły się w kwocie 189 tysięcy złotych (!)

Polecam artykuł:  http://www.bibula.com/?p=49299

– Czy miasto Opole stać na utworzenie kolejnego, niepotrzebnego partyjnego etatu dla pana Alojzego Drewniaka, który wymownie nazwano „Doradca do spraw trudnych” ( dobrze, że nie beznadziejnych…)  z pensją, bagatela 5 tysięcy złotych miesięcznie?

Apeluję więc do Pana Prezydenta Zembaczyńskiego, by w świetle opisywanych tutaj faktów, nie kompromitował się tak wątłymi argumentami w stylu ” miasta nie stać”

Proszę wywiązać się ze wcześniejszych obietnic składanych starszym już i schorowanym często Rodłakom.

To są nasi Bohaterowie!

Autor: Marianna Kowalska

.

 1. Ozi
  | ID: 97e1c960 | #1

  Pani Marianno dziękuję za artykuł w obronie tych którzy tworzyli histrorię Polski ,a teraz zapomnianych i władzom chyba niepotrzebnych.
  Pozdrawiam

 2. Anonim
  | ID: 30a8a5fc | #2

  Opole…moje miasto studenckie…wstyd!!!…magister historii

Komentarze są zamknięte