Poseł Anna Sobecka dziękuje NGO za obronę TV TRWAM

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Z ogromną radością zapoznałam się z Państwa apelem, opublikowanym na łamach Naszego Dziennika, skierowanym do Przewodniczącego KRRiTV pana Jana Dworaka w sprawie przyznania miejsca TV TRWAM na tzw. cyfrowym multipleksie. Taki wyraz wsparcia jest bardzo ważnym i potrzebnym głosem w społecznej debacie oraz w procesie uświadamiania opinii publicznej. Pragnę wyrazić słowa uznania i poparcia dla tej działalności oraz podziękować wszystkim tym, którzy na łamach swoich gazet oraz na stronach internetowych umieszczają wzory podpisów do KRRiTV w obronie TV TRWAM. Jednocześnie zwracam się z gorącą prośbą do tych z Państwa Redaktorów, którzy jeszcze tego nie uczynili, o możliwie jak najszybsze rozpowszechnianie na łamach Państwa gazet i na stronach internetowych wzorów protestów do przewodniczącego KRRiTV pana Jana Dworaka.

Takie zaangażowanie w tej sprawie może znacząco przyczynić się do dotarcia do jeszcze szerszego grona obywateli, którzy nie mieli sposobności zapoznać się z taką formą pomocy TV TRWAM. Na uwagę zasługuje tu fakt, że Polacy stają się społeczeństwem coraz bardziej odważnym i świadomym. Pokazują to liczne demonstracje i protesty przeciw dyskryminacji tego katolickiego środka przekazu organizowane nie tylko w Polsce, ale również w wielu miejscach na całym świecie – na co niewątpliwie mieli Państwo wielki wpływ. W tym miejscu pragnę również przypomnieć o ogromnym wsparciu naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II dla TV TRWAM oraz jego następcy Benedykta XVI. Obecny papież z okazji 20-lecia istnienia Radia Maryja wystosował list gratulacyjny, w którym wyraził swoją ogromną wdzięczność za posługę tej katolickiej telewizji w słowach, ,,TV TRWAM ma wyraźny wkład w przybliżanie Misji Piotrowej w naszym kraju i wśród naszych rodaków na obczyźnie”.

W związku z tak ważnymi głosami wsparcia jako Poseł RP nie mogę przejść obojętnie wobec działań dyskryminujących katolickie środki przekazu oraz zapewniam, że nie będę ustawała w walce o wolne i niezależne media w naszej Ojczyźnie. Ponadto, mając na uwadze ogromne znaczenie Państwa reakcji w tej sprawie uprzejmie proszę o umożliwienie wielu odbiorcom złożenia podpisów w obronie TV TRWAM za pośrednictwem Państwa redakcji.

Wzory podpisów do KRRiTV przesyłam w załączniku.

Z poważaniem

Autor: Anna Sobecka, Poseł na Sejm RP

 1. Kazik
  | ID: 81fac40d | #1

  Alleluja i do przodu.

 2. ellly
  | ID: c86b7717 | #2

  KRAKÓW

  MANIFESTACJA ws WOLNYCH MEDIÓW
  Solidarni 2010 oraz Kluby Gazety Polskiej z Gliwic i Krakowa Opola i Nowej Huty, wsparte przez środowiska Radia Maryja organizują

  MARSZ POPARCIA O DOSTĘP DO PLATFORMY CYFROWEJ TV TRWAM.

  Uważamy, że KRRiT podjęła decyzję polityczną, sprzeczną z zasadami demokracji, a zgodną z podstępną ideologią totalitarnego ateizmu.
  Zagrożeniom wolności wiary, wolności mediów i demokracji winniśmy zdecydowanie i natychmiast się przeciwstawiać.

  Zapraszamy wszystkich podobnie czujących, z Krakowa i z Polski Południowej, na marsz protestu przeciw decyzji KRRiT i na manifestację.

  Program. Kraków, 4 marca, niedziela:

  – 11.oo Msza św. koncelebrowana w kościele o.o. Bernardynów.

  – 12.oo Formowanie kolumn marszowych, ul. Bernardyńska (pod Wawelem)

  – 12.30 Przemarsz ulicą Grodzką do Rynku Głównego (Ratusz)
  Manifestacja na Rynku, odczytanie petycji do KRRiT, wystąpienia.
  Prosimy o uczestnictwo w marszu i przekazanie zaproszenia innym oraz o zabranie flag i transparentów tematycznych popierających ideę wolnych mediów.

  Szczęść Boże !

  Organizatorzy
  Solidarni 2010 Kraków
  Krakowski Klub GP
  Klub GP Nowa Huta
  Opolski Klub GP
  Gliwicki Klub GP
  Liga Obrony Suwerenności
  Krakowskie Organizacje Patriotyczne

 3. | ID: 1b4c19c0 | #3

  Z uwagą wysłuchałem w radiu, apelu Pani Poseł Anny Sobeckiej o przyjazd do Warszawy, niestety nasze środki materialne nie sprzyja takim wyjazdom, Stowarzyszenie nasze nie otrzymuje żadnego dofinansowania i nie posiada innych środków jak własne składki które Zaledwie starczają nam na niezbędne opłaty. Ale Sercem i Duszą jesteśmy z Wami. Pozdrawiam
  prezes Zarządu Głównego
  W.M.S.P.D.W.
  Romuald Drohomirecki

Komentarze są zamknięte