Subiektywny przegląd tygodnia: Kwiatkowski wraca i nie wraca, a Tusk ciągle lawiruje…

Redaktor Obywatelski9

Z Opola
Hit tygodnia w Opolu. Aż poświęcę kilka zdań dla tej sprawy, ponieważ jest niesamowita. Janusz Kwiatkowski wraca do ratusza! Taka wiadomość obiegła wszystkie media, dlatego można było liczyć na szybki odzew ze strony zainteresowanego  faktem środowiska. Więc mija kilka dni i Kwiatkowski… do ratusza jednak nie wraca. Chłopina miał dostać umowę zlecenie przy pracach dotyczących Centrum Wystawienniczo-Kongresowego jednak prezydent się rozmyślił. Nacisk?

Może tak. Swoją drogą szkoda Janusza. Jednak sam sobie zapracował na swój autorytet. Jak pączek w maśle przez 8 lat siedział na stołku wiceprezydenta miasta. Wydawało się, że świat jest jego. Przedstawiciel władzy. Mawiają, że najgorzej upaść z wysokiego stołka. Panie Januszu, jeśli nas Pan czyta ( a wypada nas czytać) niech Pan pamięta, że nigdy nie wolno się poddawać! Każda porażka uczy nas.

Aby nie skończyć jak… Były wiceprezydent Opola Romuald D. (oczywiście z ekipy SLD), który jest oskarżony o molestowanie, a dokładniej o chwycenie dziewczyny za kroczę… Ludzie, dajcie spokój!

W całej Polsce ma być wiosenna ofensywa PiS. Jak zatem będzie w Opolu? Przecież po Patryku Jakim, który zabrał wszystkich młodych działaczy do SP tam nikogo nie ma… Czy tych kilku dzielnych żołnierzy, którzy zostali na pokładzie może doprowadzić do jakiejkolwiek ofensywy?

O „ grajdołku” pogadali sobie na sesji radni Nowak i Kawecka. Jeszcze potrafię zrozumieć reakcję Michała Nowaka, który stanął w obronie przedsiębiorcy, jednak Kawecka przesadziło, aż chce się napisać „ przegięła pałę”! Wszak to jej język. Skoro wedle radnej „ grajdoł” to ładne słowo to „ przeginanie pały w grajdole” w jej wykonaniu powinno być miodem dla uszu każdego człowieka.

Opole jak i całe nasze województwo ma być przyjazne rodzinie. Jest to wspaniałą wiadomość, jednak czy do zrealizowania? Zależy kto się za to weźmie. Słuchałem rozmowy z Marcinem Ociepą, który wyrażał się dość sensownie w tym temacie. Wojewoda Wilczyński natomiast troszeczkę poszedł w stronę fantastyki. Zacznijmy więc od powołania zespołu ds. rodziny przy prezydencie miasta, który będzie pracował społecznie debatując o ważnych sprawach. To tak na dobry początek.

 Z Kraju

Podobno w PSL ma być zrzutka na zapłatę 20 mln złotych kary za złe rozliczenia kampanii wyborczej. No więc, jeżeli PSL ma około 140 tys. członków to każdy z nich musiałby wyłożyć grubo ponad 10 tys. złotych. Więc chyba będzie problem z tą zrzutką.

Może tak ściepa z mandatów na PSL? Około 73 mandaty muszą wystawić policjanci aby opłacił się lot Tuska do Sopotu. Taka podróż kosztuje 22 tys. złotych. Premier leci sobie… pobiegać. Już wiem, dlaczego w weekend stoi tyle suszarek na drogach…

„Polityka to nie kebab”- stwierdził Adam Hofman na pytanie, czy PiS będzie prowadził politykę na zimno czy na ciepło. Mądry rzeczowy głos. Już od dawna należy skończyć z tą propagandą miłego i kochanego polityka wylansowaną przez PO.

Jednak Tusk jest nieprzejednany. Konrad Piasecki wypunktował cztery podstawowe działania Tuska w sytuacji kryzysowej: groźna mina, charyzma, słowa „ nie ma na to zgody” czy „ rząd się tym zajmie” to standard działania. Dlaczego teraz nie pomagają? Pojawi się piąta zasada?

logo pionW internecie pojawił się Lisi portal. Kto nie wie o co chodzi, to już tłumaczę. Tomaszowie Lis i Machała dostali wielką kasę na stworzenie strony internetowej. I powstała. Już wyszydzają tam Kościół i Katolików. Strony nie polecamy. Jeśli ktoś chce, to wchodzi tam tylko na własną odpowiedzialność.

Pamiętajcie o nas cały tydzień. Odwiedzajcie nas codziennie, czasem może nawet dwa albo trzy razy dziennie. Dla was chcemy ciągle udoskonalać NGO. Pamiętajcie o nas na Facebooku i portalu Twitter. Wklejajcie link do naszej strony oraz konkretnych artykułów na swoich profilach i gdzie tylko można. Z góry za wszystko Wam dziękujemy i dla Was, Czytelników będziemy pracować coraz ciężej. Jedynie prawda jest ciekawa!

Autor: Łukasz Żygadło

 1. ajwaj
  | ID: f50a6ec0 | #1

  hahaha Kwiatkowski to jest równy gość!

 2. Anonim
  | ID: 4037c636 | #2

  „W całej Polsce ma być wiosenna ofensywa PiS. Jak zatem będzie w Opolu? Przecież po Patryku Jakim, który zabrał wszystkich młodych działaczy do SP tam nikogo nie ma… Czy tych kilku dzielnych żołnierzy, którzy zostali na pokładzie może doprowadzić do jakiejkolwiek ofensywy?”

  Panie Łukaszu to chyba było pytanie retoryczne

  Praca i kasa się liczy, nic więcej…

 3. anonima
  | ID: 2fb82250 | #3

  najlepiej sobie CARITAS wytatuować na plecach

 4. Kasia
  | ID: 2fb82250 | #4

  nie no, politycy z każdej opcji pracują za darmo ;D

 5. Waldemar
  | ID: a9b39681 | #5

  @anonima

  @Kasia

  Żniwiarz sypał swoim pupilom – mimo tego że nie zasłużyli i są bierni – najpierw praca potem płaca – nie odwrotnie !
  Dlaczego są bierni ? Ponieważ najpierw dostali „w łapę”a początkowe nagradzanie nie motywuje człowieka do dalszych działań – tylko rozleniwia !
  Żeby dostać nagrodę najpierw trzeba na nią zasłużyć ! !
  Jeszcze gorszym chamstwem jest brak nagradzania osób które faktycznie zasłużyły ! !

  Kasiu a może ty teraz pójdziesz do melioracji H2O za „biurkiem siedzieć” ? ? ?

  „Kasia” i „anonima” (panowie dlaczego podpisujecie się żeńskimi nickami?) w waszych wypowiedziach całkowicie widoczna jest tylko tzw. INTERESOWNOŚĆ . Jak Palikot rzuci wam „ochłapem” to także pójdziecie do niego ? Biedroń CARITAS na plecach za darmo wam wytatuuje.
  Ciekaw jestem co ta „garstka” w wiosennej ofensywie mi/nam zaprezentuje. Jak na razie pewnych rzeczy nie widziałem/nie widzieliśmy ! ( Rozdział V Art.10 3), 4), 5) ) Może akurat zdziwię się pozytywnie ( na razie zdziwiłem/zdziwiliśmy się negatywnie – Rozdizał III ART.6.Punkt1. 2), 3), 9) ). Jako stały wyborca (beton) chciałbym się pozytwnie zdziwić. W życiu prawda czasem boli, chciałbym aby prawda stała się krytyką konstruktywną !

 6. Obserwator
  | ID: cffa853b | #6

  Stronnicze opinię, proszę wymienić wszystkich mlodych z imienia i nazwiska, którzy są oficjalnymi członkami SP. Chyba że się wstydzą swej przynależności? ale ta zdaje się jest jawna.
  Skąd tyle zacietrzewienia w stronę byłego wiceprezydenta Kwiatkowskiego, nie można było raczej ironicznie podsumować owych nacisków i dociec skąd płyną?
  Pozytywnie, że pojawiła się informacja o lisim portalu. Za to czytelnik powinien być wdzięczny.
  Trochę więcej bezstronności w podsumowaniach politycznych.

 7. Obserwator
  | ID: cffa853b | #7

  Czekam na informacje dodatkowe, zgodnie z prośbą powyżej.

 8. Igor
  | ID: a4f576dd | #8

  Bawią mnie komentarze ludzi, którzy przez całe swoje niby dorosłe życie, dochód wyłącznie czerpią z polityki oskarżające innych, że za swój ciężki, długoletni wolontariat na rzecz partii, mają po latach prawo do bycia wynagradzanym.

  p.s. nie mówiąc już o tym, jak potrafili walczyć o pieniądze płynące z Wrocławia.

 9. Waldemar
  | ID: b5ff0c0b | #9

  @Igor

  „Błazen” ty jesteś najlepszym przykładem tzw. pozornactwa.

  Poczytaj Statut PiS i punkty które zostały wymienione !
  Twoja zazdrość i zawiść względem Jakiego widoczna jest gołym okiem. Jesteś frustratem !
  „mają po latach prawo do bycia wynagradzanym.” – Ty już za dużo zostałeś wynagrodzony – 3 prace-etaty przez „garba” w PiS. GOWORK się kłania :)

  P S Nie wiem dlaczego tacy ludzie nadal są w PiS, powinni dostać „bilet na księżyc w jedną stronę”.

Komentarze są zamknięte