Otwarcie żłobka z małym zgrzytem

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Żłobek przy ul. Górnej to doskonały przykład tego, jak takie obiekty powinno się budować” – stwierdził Prezydent Ryszard Zembaczyński podczas uroczystego otwarcia placówki. Dziś pierwsze maluchy mogły się o tym przekonać. Na uroczyste otwarcie żłobka przybyli tylko nieliczni zaproszeni goście, gdyż organizatorzy w ostatniej chwili zmienili godzinę otwarcia z planowanej godz. 10.00 na 9.00. – „Szkoda, że tak się stało, bo to naprawdę bardzo przyjemna uroczystość. Ci, którzy odczytali na czas e-maila, to wiedzieli o zmianie terminu, pozostali mieli pecha” – powiedział nam uczestnik, który przyszedł pod koniec uroczystości. – „Ja na szczęście odczytałam na czas wiadomość i mogłam się cieszyć chwilą otwarcia żłobka” – stwierdziła Violetta Porowska, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola, pomysłodawczyni budowy żłobka przy ul. Górnej w Opolu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zmiana godziny uroczystości została zmieniona na prośbę Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, który ostatecznie i tak nie przyszedł.

Na otwarcie nowego żłobka stawili się za to rodzice dzieci, które zasiliły 50 miejsc w nowej placówce. Nie kryli radości z faktu, że ich pociechy trafiły w dobre ręce i idealne miejsce do zabawy, wypoczynku i rozwoju. Dla każdej grupy wiekowej zapewniona została sala zabaw i sypialnia o łącznej powierzchni ok. 60 – 70 m2, łazienka i szatnia. Grupy mają swoje nazwy, takie jak Grupa Pingwinków czy Żabek i Lwów. Wspólna dla wszystkich grup jadalnia ma powierzchnię ok. 91,80 m2 i znajduje się w centrum budynku. Obiekt żłobka posiada 3 wyjścia na zewnątrz oraz 3 wyjścia z sal dzieci na taras rekreacyjny, ogród i plac zabaw.

Zadbano również o bezpieczeństwo dzieci: budynek wyposażony jest w trudno zapalne wykładziny podłogowe i inne stałe elementy wyposażenia i wystroju wnętrz, a meble są dostosowane do wymagań ergonomii dzieci. Zainstalowano również system monitoringu. – „Wszystko się udało, jedynie trawa nie wyrosła” – zażartował na koniec wiceprezydent Krzysztof Kawałko. Zdjęcia z otwarcia żłobka można obejrzeć na stronie internetowej www.opole.pl.

Oprac. TK, opole.pl, info. własne

Komentarze są zamknięte