Billboardy Krucjaty Różańcowej w największych miastach

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W miniony weekend na ulicach wszystkich największych miast Polski pojawiły się billboardy reklamowe o wyjątkowo nietypowej treści. Na ogromnych słupach reklamowych, na których jeszcze kilka dni temu można było przeczytać hasła nawołujące do kolejnych zakupów, czy zaciągnięcia kredytu lub ubezpieczenia nowo nabytego samochodu, dziś możemy odczytać „Maryjo, Królowo Polski, ratuj nas bo giniemy!„.

Okazało się, że akcja ta obejmuje 200 billboardów reklamowych w całej Polsce, między innymi kilkadziesiąt w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, czy Katowicach. Jest to jedna z największych akcji komercyjnych niosących treści katolickie.

Odwołanie się do Maryi, Królowej Polski, ma na celu przede wszystkim obudzenie sumienia Narodu i wezwanie do czynnej walki o Polskę wierną
Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Billboard ma zachęcać do włączenia się w trwającą od 9 miesięcy Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Inicjatywa ta łączy wiernych deklarujących codzienną modlitwę co najmniej jedną Tajemnicą Różańca Świętego w intencji: „Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego”. Celem Krucjaty jest zebranie 10% Polaków, którzy modlitwą walczyć będą o kształt swojej Ojczyzny. Dotychczas do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę włączyło się już ponad 80 tysięcy wiernych. Billboardy będą gościły na ulicach naszych miast przez najbliższy miesiąc.

Oprac. [email protected]

 1. Eleonora
  | ID: d46486c6 | #1

  W Opolu zapraszamy każdego 13 dnia miesiaca do katedry.
  O godzinie 18,30 odprawiana jest Msza Za Ojczyznę.
  dzięki staraniom Księdza Infułata Proboszcza katedry, od jakiegoś czasu modlimy się przy Relikwiach bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.
  zapraszamy

 2. Patriota
  | ID: b9390348 | #2

  W Opolu zapraszamy każdego 10 dnia miesiąca do Katedry.
  O godzinie 18.30 odprawiana jest msza święta za WIELKIEGO POLAKA – ŚWIĘTEJ PAMIĘCI PROFESORA LECHA KACZYŃSKIEGO , JEGO MAŁŻONKĘ ORAZ POZOSTAŁE OFIARY KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM. Po mszy udajemy się pod pomnik Żołnierzy Wyklętych gdzie oddajemy HOLD WIELKIM POLAKOM KTÓRZY ZGINĘLI W KATASTROFIE.

  Każdy PRAWDZIWY PATRIOTA przychodzi na mszę oraz pod pomnik !

  Zapraszamy !

Komentarze są zamknięte