Relacja ze spotkania z Januszem Lewickim – redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Michael”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

29 lutego 2012 roku o godz. 18 w sali Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie z Januszem Lewickim – redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Michael”. Organizatorem spotkania był Klub Gazety Polskiej w Opolu. Pomysłodawcą spotkania był pan Wiktor Zając.

„Michael” to kwartalnik patriotów katolickich poświęcony reformie monetarnej Kredytu Społecznego poprzez edukację społeczeństwa. Pismo to zostało założone w Kanadzie w 1939 r. przez Louisa Evena i Gilberte’a Côté-Mercier’a. Polska wersja jest wydawana we Wrocławiu od 1999 roku przez Fundację Pielgrzymów św. Michała. Magazyn ukazuje się w czterech językach francuskim, angielskim, hiszpańskim i polskim. „Michael” jest rozpowszechniany w 10 państwach: Kanadzie, USA, Francji, Polsce, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Argentynie, Ekwadorze i Kolumbii.

Tematem spotkania było omówienie sytuacji finansowej panującej na świecie oraz omówienie zasad Kredytu Społecznego. Pan redaktor omawiał powody według, których doszło do kryzysu jesienią 2008 roku. Pan redaktor starał się szczegółowo omówić zgromadzonym zasady Kredytu Społecznego. Istotnym punktem w omawianym temacie były pojęcia : lichwa, wyzysk, Bank Światowy, rodzina Rotschildów, Rockefeller, New World Order (Nowy Porządek Świata), globalizacja, Unia Europejska oraz waluta euro. Pan redaktor omawiał tematy związane z finansami posługując się przykładami wielu państw. Dłuższą chwilę poświęcił prezydentowi Johnowi F. Kennediemu i wyemitowanej przez niego serii dolarów, oraz następstwom, jakie spotkały Prezydenta. Mówił także o innych „ofiarach” Banku Światowego. Pan Lewicki podkreślał wielokrotnie, że Bank Światowy chce uzależnić od siebie każde państwo na świecie, poparł to licznymi przykładami np. : sytuacja w Libii.

Pan Janusz poruszał także tematy związane z chrześcijaństwem, wiarą w Boga. W swoich wypowiedziach podkreślał on rolę Jana Pawła II, Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Anny Walentynowicz w najnowszej historii Polski i świata. Wielcy naszego narodu są również często opisywani na łamach „Michaela”.

Po wykładzie pana Lewickiego zgromadzeni zaczęli zadawać pytania związane z omawianą tematyką. Można było również zaprenumerować „Michaela”, oraz kupić ciekawe książkowe pozycje poświęcone tematyce współczesnej bankowości, Kredytu Społecznego, tematyce Chrześcijaństwa. Po serii pytań wszyscy zgromadzeni podziękowali panu Lewickiemu za przybycie na spotkanie i omówienie ciekawego, związanego z ludzką egzystencją tematu przewodniego spotkania.

Autor: Jarosław Toporowski

  1. tpr
    | ID: 0fdd27ad | #1

    Wykład Janusza Lewickiego z maja tego roku

    http://www.youtube.com/watch?v=y5T4eyVHfss&feature=relmfu

  2. | ID: 1a8f415f | #2

    @P. tpr! Dzięki za link. Wykład super ciekawy.!

Komentarze są zamknięte