Polsko-ukraińskie spotkanie w Ratuszu

Redaktor Obywatelski

Wiceprezydent Miasta Opola Krzysztof Kawałko zaprosił na spotkanie do opolskiego Ratusza nowego bramkarza Odry Opole Igora Chodanowicza. Pochodzący z Ukrainy piłkarz będzie jednym z promotorów Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

„Zbliżające się EURO 2012, aby spełniło swoją rolę i znaczenie, nie tylko w sensie czysto sportowym, wymaga aby o nim mówić, opowiadać, dyskutować, tak aby wszyscy mieli świadomość znaczenia i rangi wydarzenia, którego wkrótce będziemy uczestnikami” – powiedział wiceprezydent Krzysztof Kawałko.

Klub Odra Opole zadeklarował gotowość wsparcia działań w zakresie promocji EURO 2012 w Opolu, m.in. poprzez udostępnienie wizerunku klubu oraz jego zawodników przy imprezach organizowanych przez miasto w związku z mistrzostwami czy też poprzez organizację turniejów dla dzieci. Narodowość Igora Chodanwicza oraz jego piłkarskie dosieux ma być klamrą, która zepnie wspólne przedsięwzięcia miasta Opola i Odry.

Igor Chodanowicz w Polsce gościł już wcześniej z reprezentacją Ukrainy U-17. Uczestniczył w turnieju, który promował Polskę i Ukrainę jako kandydata na organizatora EURO. Zarówno Ratuszowi jak i klubowi nie wypada się nie zgodzić, że skoro tak skutecznie przyczynił się do przyznania praw organizatora to pewnie równie dobrze uczyni to jako osoba zaangażowana w promocję turnieju w naszym mieście. Igor zadeklarował, że jeżeli tylko będzie w stanie pomóc to jest do dyspozycji.

Samo spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Bramkarz Odry opowiadał o wielkim rozczarowaniu na Ukrainie, że tak niewielka ilość drużyn, uczestników turnieju wybrała ich kraj jako bazę pobytową w czasie turnieju finałowego. Wspominał o wspaniałych centrach treningowych w Doniecku i Kijowie. Zwyciężyły jednak stereotypy w wyborze lokalizacji. Na spotkaniu nowy bramkarz Odry docenił możliwości treningowe jakie niesie za sobą centrum sportu przy ul. Północnej w Opolu.

Prezydent Kawałko poznał także historię klubów, w których występował Igor, usłyszał o znajomości Igora z naszym znanym niegdyś bramkarzem Maciejem Nalepą, różnicy w treningach, infrastrukturze sportowej oraz o znajomości i kontaktach z wieloma piłkarzami ukraińskimi, w tym z gwiazdami obecnej kadry Ukrainy.

źródło: www.opole.pl

Oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte