Uczniowie z Komprachcic nagrodzeni w programie Tesco dla Szkół

Niezależna Gazeta Obywatelska

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego, którzy zwyciężyli w IX edycji programu Tesco dla Szkół pokonując prawie 360 szkół z całej Polski, świętowali wygraną podczas uroczystej Gali Finałowej 9 marca w pasażu Tesco CH Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58 we Wrocławiu. Uczniowie wraz z nauczycielem ‑ panią Małgorzatą Szopą odebrali nagrody indywidualne oraz voucher na nowoczesną pracownię multimedialną dostosowaną do potrzeb ich szkoły o wartości 12 000zł.

Razem z uczniami z Komprachcic bawili się także laureaci z całego województwa dolnośląskiego i opolskiego, w towarzystwie swoich nauczycieli, rodziców i przedstawicieli fundatora konkursu, Tesco Polska. Uczestnikom konkursu Tesco dla Szkół pogratulowali także Wiceprezes Zarządu Tesco Polska Czesław Grzesiak. Zaprezentowana została zwycięska praca konkursowa zespołu z Komprachcic – 2-minutowy filmik przedstawiający ‘ekorewolucję’, czyli zrealizowaną przez dzieci ekologiczną akcję. Podczas Gali Finałowej znalazło się miejsce nie tylko na wręczenie nagród, ale przede wszystkim na wspólną zabawę podczas gier i konkursów, w których zwycięzcy ekologiczno-filmowego konkursu Tesco dla Szkół mogli zabłysnąć ekologiczną wiedzą i kreatywnością. Poczęstunek dla wszystkich uczestników Gali zapewnił hipermarket Tesco Wrocław Magnolia, którego dyrektor, Dariusz Raźniak, kibicował młodym ekorewolucjonistom razem z klientami sklepu. Zespół Reaktywacja bawił się znakomicie, zdobywając dodatkowo dla swojej szkoły planszę edukacyjną, gotową do użycia w ich nowoczesnej pracowni multimedialnej, która zostanie już wkrótce zamontowana w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachciach.

W IX edycji programu Tesco dla Szkół wzięło udział aż 359 zespołów z całej Polski, angażując w lokalne działania ekologiczne ponad 58 000 osób. O wygranej decydowało Jury oraz prawie 2 miliony internautów, głosujących na najlepsze prace konkursowe. Wszyscy uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w całe przedsięwzięcie, pełnili rolę aktorów w naszym ekofilmiku, wzięli udział w akcji plakatowania i roznoszenia ulotek. Dzieci bardzo chętnie zagrały w filmie, choć czasami wymagało to powtórzeń i cierpliwości z ich strony. Udział w konkursie podniósł świadomość ekologiczną dzieci. Poprzez filmik i prośby dzieci, mamy nadzieję, że dotarliśmy także do dorosłych. Nasza szkoła miała okazję rywalizować ze szkołami z całej Polski. Mamy ogromną satysfakcję i radość, że udało się nam wygrać pracownię multimedialną – mówi Anita Jesse, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach.

Misją programu Tesco dla Szkół jest oprócz promowania wśród dzieci i młodzieży postaw obywatelskich i proekologicznych również materialna pomoc polskim szkołom i umożliwienie im uzupełnienia wyposażenia sprzętem dydaktycznym na miarę XXI wieku. Dzięki wygranej w konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach już wkrótce będą uczyć się w nowoczesnej pracowni multimedialnej z pełnym wyposażeniem. Natomiast już jesienią rusza kolejna, jubileuszowa 10. edycja Tesco dla Szkół, w której szanse na wygraną będą miały kolejne szkoły z całej Polski. Więcej informacji o konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” na stronie www.tescodlaszkol.pl.

Za: Biuro Prasowe Tesco

Komentarze są zamknięte