Po zjeździe Prawa i Sprawiedliwości w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska21

Pięknym, słonecznym porankiem rozpoczęła się niedziela wyborów Władz Okręgowych partii Prawo i sprawiedliwość w regionie opolskim. O godzinie 11.00 w sali konferencyjnej hotelu „Festiwal” w Opolu uroczyście powitał zebranych kandydat na prezesa struktur regionalnych, Sławomir Kłosowski. Odśpiewano Hymn Państwowy, przedstawiono porządek obrad, podjęto stosowne glosowania. Wiosenna atmosfera sprzyjała pozytywnym nastrojom:

Zagłosujemy dziś na lidera partii w naszym województwie. Wybierzemy też osoby, które będą go wspierać w budowaniu struktur partyjnych na Opolszczyźnie i działaniu na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Jest nadzieja, że tak jak dziś optymistycznie wybieramy nasze władze, tak już niedługo nasza partia zostanie wybrana jako lider w województwie i kraju.— mówił jeden z delegatów.

Sala wypełniona po brzegi przybyłymi na zjazd działaczami. Spośród prawie czterystu członków, pojawiła się zdecydowana większość. Większość też udzieliła poparcia na funkcję Prezesa, dotychczasowemu szefowi w regionie, Sławomirowi Kłosowskiemu. Na członków Zarządu Okręgowego wybrano 20 osób – wśród nich licznych młodych działaczy, co w perspektywie rozwoju partii wróży jej pozytywnie – oby nowo wybrani spełniali swe zadania jak najlepiej, inwestując w wytyczone cele partii: przede wszystkim uzyskanie władzy w województwie i kraju, a zatem również pozyskanie nowych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w życie lokalne członków i dzięki temu stworzenie mocnej przeciwwagi dla wszechogarniającej Platformy Obywatelskiej.

Pamiętać trzeba, co najważniejsze: zwycięstwo zaczyna się w myśli, rozwija w sercu pod hasłem Ojczyzna i kończy w realnych działaniach.

Autor: Z.A.

 1. Wojtek
  | ID: dbe3e688 | #1

  Warto podkreślić, iż w poczet nowo wybranego zarządu wybrano sporą grupę młodych osób, m.in. Agnieszkę Zakrzewską, Przemysława Kubów, Wojciecha Komarzyńskiego, Michała Pająka, Damiana Bosowskiego. Świadczy to o mądrości władz regionalnych PiS, które stawiają zarówno na „starych” działaczy jak i też na młodą krew.

 2. lacky
  | ID: b6c2b18a | #2

  Baron Kłosowski wybrany przez wskazanie prezesa.To teraz wracamy do nic nierobienia i pozoranctwa zainteresowaniem Opolszczyzną.
  Nie bedę już na was głosował, bo jesli Kłosowski,Chabraszewski ,Szymański i inni to nowe to dziekuję za te gierki – poprę Solidarną Polskę.

 3. Janusz Sanocki
  | ID: c89672f9 | #3

  Uroczy ton tego sprawozdania nasunął mi na myśl cytat klasyka:

  „Partia i Lenin „bliźnięta, bracia
  I nie wiadomo kogo Historia bardziej ceni
  Mówimy: „Lenin” a w domyśle – „Partia’
  Mówimy: „Partia” a w domyśle – „Lenin”

  cytuję z głowy

 4. Wojciech Kowalski
  | ID: b3b42aeb | #4

  Jestem bardzo zaszczycony że mogę należeć do tego grona.Dziekuje za poparcie.Fotka dobrana trochę niefortunnie.Nie oddaje atmosfery entuzjazmu na sali.

 5. czytelnik
  | ID: 6977ccdf | #5

  Proszę uprzejmie – szczególnie młodych – o przetłumaczenie na język polski – tego arcydziełka nowomowy: „oby nowo wybrani spełniali swe zadania jak najlepiej, inwestując w wytyczone cele partii: przede wszystkim uzyskanie władzy w województwie i kraju, a zatem również pozyskanie nowych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w życie lokalne członków i dzięki temu stworzenie mocnej przeciwwagi dla wszechogarniającej Platformy Obywatelskiej.”
  Proszę o wyjaśnienie:
  1. co pani Zakrzewska chce inwestować w wytyczone cele partii?
  2. czy dobrze rozumiem, że w wyniku „przede wszystkim uzyskania władzy” pozyska się nowych, odpowiedzialnych członków? Czy po „przede wszystkim uzyskaniu władzy” (przez PiS chyba? tak?), partia, która tę władzę pozyska nadal będzie tworzyła przeciwwagę? dla kogo? będą dwie partie rządzące jednocześnie i wszechogarniające?
  Rzeczywiście powód do entuzjazmu…
  Strach się bać… zaszczyconych samych sobą…

 6. Eleonora
  | ID: 7bb1d572 | #6

  Za ukochaną i niezapomnianą noblistką- Wisią :)

  Wiec oczy mamy przenikliwe.
  Więc serca mamy niełamliwe.
  Więc czoła mamy nieustraszone.
  Więc ręce mamy niezwyciężone.

  Przypomniało mi się, z partyjnej teczki:

  Kiedy w Polsce będziemy mieć szczyt demokracji bezpośredniej
  – Kiedy Miss Polonia będziemy wybierać w wyborach powszechnych

  Na razie, gratulujemy, gratulujemy panu liderowi i prezesowi w jednym :)

 7. ad czytelnikum
  | ID: 790c3f48 | #7

  Pewne kwestie wymagają sprostowania.

 8. ad czytelnikum
  | ID: 790c3f48 | #8

  Nie będę szczegółowo rozwodził się nad specyficznymi inklinacjami semantycznymi forumowicza przedstawiającego się jako czytelnik.
  Jednak nad pewnymi odniesieniami mającymi znamiona zwykłego czepialstwa pochylę się z wielką uwagą i starannością godną obiektywnego odbiorcy informacji.

  Pojęcie inwestycja w wytyczone cele partii jest jak najbardziej spójna wewnętrznie zarówno w aspekcie logiki formalnej jak i z perspektywy wykładni teleologicznej.
  Oto bowiem mamy do czynienia z szeroko rozumianym procesem inwestycyjnym w znaczeniu pozaekonomicznym odnoszącym się do materii niemierzalnej.Słowo inwestycja jest pojęciem abstraktywnym na gruncie typologii definicyjnej a jednocześnie pojęciem,któremu przydane są cechy pozwalające na wykładnię językową i statyczną.
  Skupmy się teraz nad pojęciem wytyczone cele.
  Inteligentny odbiorca tekstu Agnieszki Zakrzewskiej który z natury swej interesuje się zarówno szeroko rozumianymi procesami politycznymi jak i w ujęciu wąskim życiem wewnątrzpartyjnym domyśli się,że chodzi o wszelkiego rodzaju założenia z uchwał i innych źródeł prawa stanowionego w ramach PIS.
  Resumując wątek pierwszy autorce chodzi o mnożną konsumpcję i realizację litery i ducha postanowień zawartych we wspomnianych prawach partyjnych.
  Z wątku drugiego.
  Pozwalam sobie na wysnucie pewnego wniosku o charakterze generalnym.
  Otóż rzeczony czytelnik nie ma chyba świadomości paralelności procesów politycznych oraz tego,że pewne kwestie rozumieją się same przez się.
  Pozyskiwanie członków jest imperatywem zarówno partii zarówno wtedy kiedy jest w opozycji jak również wówczas kiedy sprawuje władzę.Do realizacji programu są bowiem potrzebni konkretni ludzie.
  Opolski PIS o tej oczywistości pamięta.

 9. Eleonora
  | ID: 7bb1d572 | #9

  @ad czytelnikum
  Szanowny panie, mam podobne dylematy. Może w nieco odmiennym temacie, jednakże wątpliwości pozostają te same…
  Jak pozbyć się kreta z ogródka?
  Dlaczego sprawa stanowi problem dla mnie?
  Wielomiesięczna walka z kretem sprawia, że jestem cały czas zestresowana i myślę, jak by tu wytępić szkodnika. Nie mogę również wyjść z domu wieczorem, bo to najlepsza pora by złapać kreta, gdy kopie kolejne kretowisko. Z czasem pojawiają się problemy ze snem, albowiem w nocy również warto zaczaić się na kreta, budzę się słysząc chrobot jego pazurów. Również moi znajomi, którzy mają problemy z kretami siedzą wieczorami w domu. I tak kret doprowadza do osamotnienia i załamania się życia towarzyskiego. Zaproszenie kogoś na zakretowioną działkę to samobójstwo towarzyskie.
  Czego próbowałam?
  zalewania kreta wodą
  wpuszczania dymu lub trujacych gazów do kretowisk
  zastawiania na kreta pułapek mechanicznych
  czatowania godzinami na kreta, który kopie kolejne kretowisko
  wysadzania kretowisk w powietrze
  podkładanie śmierdzących śledzi
  Czego oczekuję
  Wynik idealny – śliczny ogródek bez śladu kretowiska oraz jego zabezpieczenie przed ewentualnymi inwazjami kretów, ogródek jest znowu miejscem odpoczynku i relaksu i można do niego zaprosić znajomych na grilla
  Rozwiązanie problemu
  Stymulowanie ciekawości – burza pytań
  czy kret wie jak wygląda?
  czy krety przyjaźnią się między sobą?
  Czy kret w ogóle wyłazi na powierzchnię?
  Jak szybko kret zje cały ogródek łącznie z drzewami?
  Ile kretów zmieści się w ogródku?
  Czy krety współdziałaja w stadzie?
  Czy kret wykazuje zachowania prospołeczne?
  Czy z kretem można się zaprzyjaźnić?
  Czy kret lubi się bawić w chowanego?
  Czy krety rozmawiają ze sobą?
  Ciekawe jest, że już na tym etapie znalazło się kilka pytań, które zrodziły potencjalne możliwości rozwiązania problemu kreta.
  -Czy kret wie jak wygląda?
  Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmiałaby: NIE; można by spróbować poustawiać w korytarzach lusterka. Kret, który zobaczyłby siebie mógłby się przestraszyć i uciec. (Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny ze względu na słaby wzrok kreta.)
  -Czy kret lubi się bawić w chowanego?
  Jeśli odpowiedź na to pytanie byłaby twierdząca, nadzieją na rozwiązanie problemu kreta byłoby zaprzestanie polowania na niego. Kret, którego nikt nie chce złapać powinien się wtedy przenieść do innego ogródka z bardziej zaangażowanymi właścicielami.
  Itp…
  Kruszenie obiektu
  – Wady kreta:
  niszczy roślinki
  psuje estetykę ogródka lub trawnika
  robi kopce
  mało widzi
  nie jest rozmowny
  nie reaguje na „do nogi” (chyba że jest wytresowany)
  nie wejdzie na kolana i nie pomruczy
  nie chce z nami spać
  nie płaci ZUSu
  Warto zwrócić uwagę, że wiele z wad kreta zbytnio nam nie przeszkadza, bo przecież dla nas problemem nie jest to, że kret robi kopce, tyle że robi to akurat w naszym ogródku.
  Podsumowanie
  W toku rozważania problemu ogródkowego kreta udało się odnaleźć szereg bardzo różnorodnych rozwiązań. Niestety obecne dostępne technologie oraz koszty finansowania niektórych rozwiązań wykluczają ich zastosowanie.
  ANEKS do opracowania:
  Pominęłam w swoich rozważaniach fakt wykonywania pracy i nie płacenia przez inkryminowanego kreta składek ZUS oraz innych należności!
  I tu chyba jest właśnie kret zagrzebany.
  Wystarczy zwykły donos!

  To ujawnienie poparte dowodnymi materiałami np. fotograficznymi pozwoli każdemu szybko pozbyć się kreta. Wystarczy zawiadomić odpowiedni urząd ( np. ZUS), a oni już takiego osobnika, wykonującego krecią robotę na czarno i w utajonej ciemności, szybko namierzą i przywołają do porządku.

  Spod ziemi go wygrzebią.

  Pozdrawiam!

 10. Patria
  | ID: 6ad0a3e7 | #10

  Świetnie! Eleonora jest mistrzem ciętej riposty! Brawo:)

 11. Patria
  | ID: 6ad0a3e7 | #11

  Brawo ad czytelnikum! Mistrz słowa!

 12. Patria
  | ID: 6ad0a3e7 | #12

  Wszyscy Brawo! Brawo! Piszcie! Piszcie!
  Ciekawe czy tunele czasoprzestrzenne (ich istnienie poniekąd potwierdza teoria względności A. Einsteina) doprowadziłyby nas do innego wszechświata???

 13. Janusz Sanocki
  | ID: c89672f9 | #13

  Mój Boże!
  Kiedy czytam teksty takie jak ‚ad czytelnikum”, to zastanawiam się skąd u autora tyle nienawiści dio PiS-u? doprawdy nie można bardziej zaszkodzić chyba opolskiemu PiS-owi niż publikując tego typu złośliwe komentarze. Ot choćby taki smaczny fragmencik:

  ” jak i w ujęciu wąskim życiem wewnątrzpartyjnym domyśli się,że chodzi o wszelkiego rodzaju założenia z uchwał i innych źródeł prawa stanowionego w ramach PIS.
  Resumując wątek pierwszy autorce chodzi o mnożną konsumpcję i realizację litery i ducha postanowień zawartych we wspomnianych prawach partyjnych.”

  Wybrani w demokratycznych wyborach przywódcy opolskiego PiS powinni wytropić tego kreta jakim jest ‚ad czytelnikum” i wytępić go jedną z metod podanych przez Eleonorę.
  Po takim tekscie po prostu bierze pusty śmiech i trwoga. Bo po tekście wstępnym tylko trwoga.
  Szefowie opolskiego PiS-u! Wynajmijcie tych dwoje – autora i „ad czytelnikum” do pisania pochlebnych recenzji zebrań Platformy, to na pewno im spadnie.

 14. Patria
  | ID: 15ded39c | #14

  Do Pana J.S. powyżej:
  czy złośliwość i uszczypliwość wobec działaczy PiS wynika z poirytowania za cofnięcie poparcia
  przez tę partię w wyborach? A może z preferencji antydemokratycznych…
  bardziej jak u pana „Łukaszka” w kraju porządku i wysoko rozwiniętego przemysłu…

 15. naruszenie prawa do własności ?
  | ID: 277618a7 | #15

  oj NGO zaczyna kra….ść zdjęcia z TV Opole, no chyba że mają pozwolenie od TVP Opole, ale zaraz zaraz dlaczego członkowie partii nie byli na swoim zjeździe ? Hmmm Może wtedy mogliby wpłacić składki i nikt by ich nie wyrzucił.

 16. Coco Jambo
  | ID: 107a52a4 | #16

  @Wojtek

  „Warto podkreślić, iż w poczet nowo wybranego zarządu wybrano sporą grupę młodych osób, m.in. Agnieszkę Zakrzewską, Przemysława Kubów, Wojciecha Komarzyńskiego, Michała Pająka, Damiana Bosowskiego. Świadczy to o mądrości władz regionalnych PiS, które stawiają zarówno na „starych” działaczy jak i też na młodą krew.”

  Poczet nowo wybranego zarządu to BŁAZEN który pijany wydzwania do połowy ludzi związanych ze strukturami PiS na Opolszczyźnie – HAŃBA.

  p s może tak bilet na księżyc w jedną stronę ?

  WIDAĆ ŻE NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO !

 17. Anonim
  | ID: 107a52a4 | #17

  @Coco Jambo

  KAŻDY ETAT FRUSTRATA (3), BYŁ ETATEM ZA POŚREDNICTWEM „PLECÓW” I LIZUSOSTWA W PARTII.

 18. Coco Jambo
  | ID: 107a52a4 | #18

  Mało tego, „Bohater” był już nawet w PSL , prędzej w PJN. Gdzie sypią mamoną tam idzie.

 19. Coco Jambo
  | ID: 107a52a4 | #19

  A pan Błazen także nie płacił składek i jest w partii, nawet pomimo telefonicznego wyzywania od najgorszych członków partii. ŻENADA

  @naruszenie prawa do własności ?

 20. PRAWY
  | ID: 107a52a4 | #20

  Widocznie prawda zabolała barona

  http://www.ngopole.pl/2012/03/15/watch-dog-zenada-roku/

  Niezapłacenie składek partyjnych jest jałowym argumentem. Wiele osób nie płaci, nawet takie które zarabiają ponad 3 000 złotych (dusigrosze)

  Swoją drogą dlaczego ktoś o takiej reputacji jak PK dalej jest w PiSie ?

  Radzę „szefowi” przestudiować statut PiSu – tam wyraźnie pisze kto i za co może wylecieć.

  Dziecinada

  @naruszenie prawa do własności ?

 21. Nic się nie zmieniło
  | ID: ac207ec9 | #21

  Ad Vocem

  Błazen dalej błaznem

Komentarze są zamknięte