Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić GW!

Redaktor Obywatelski2

Dziś zapadł wyrok dla poety i pisarza Jarosława Marka Rymkiewicza w procesie który wytoczył mu wydawca Gazety Wyborczej.

Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę GW i wpłacić 5tys złotych na cel społeczny za słowa o redaktorach gazety wypowiedzianych w wywiadzie dla Gazety Polskiej w 2010r. Tamte słowa brzmiały: ” redaktorzy GW nienawidzą Polski i chrześcijaństwa jako duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski”

Wyrok który jest prawomocny wydał Sąd w Warszawie.

Prawicowe media zgodnie uznały wyrok za skandaliczny. Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu również zalicza się do tej grupy.

oprac: ŁŻ

 

 1. Jacek
  | ID: 062a65b6 | #1

  No to nie tak droga jest prawda. Co prawda w niektórych krajach można ją mówić jeszcze taniej, ale może to się jeszcze poprawi.
  Antkowi się lepiej udało. Sąd uznał, że może on nazywać gw „wrogiem naszej cywilizacji”. (Blisko stąd do nienawiści chrześcijaństwa.) Trzeba mu tylko było zrobić wykład z Konecznego. Tylko z przestępczością się nie udało, bo nikt ich jeszcze nie skazał. A przecież można by się czepić za utrudnianie obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, lecz jak widać nikomu to nie przeszkadzało.

 2. mieszkaniec Opola
  | ID: 2c1dc952 | #2

  Szok! Za słowa prawdy skazany… Szok!

Komentarze są zamknięte