Zagłosuj na inwestycje z Opola!

Redaktor Obywatelski

Dwie opolskie inwestycje, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Miejska Biblioteka Publiczna zostały nominowane w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2012 organizowanym przez Portal Samorządowy.

Projekt „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej centrum Opola” został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2012.

W ramach RPO Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 Opole pozyskało środki na realizację projektów mających na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej. Wartość inwestycji wynosi łącznie 77 mln 518 tys. 796 złotych.

Na projekt składały się cztery działania, po pierwsze zagospodarowanie terenów wzdłuż Odry, które ma na celu zagospodarowanie terenów wzdłuż rzeki i Kanału Młynówka oraz ożywienie tej części miasta, po drugie rewitalizacja zabytkowego parku na Wyspie Bolko.

Pieniądze unijne udało się też uzyskać na flagową nieruchomość miasta – amfiteatr – inwestycja nosiła nazwę Utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki poprzez Przebudowę Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu. Zwiększono ofertę programową, co bezpośrednio przekłada się na liczbę różnorodnych imprez m.in.: koncertów, spektakli teatralnych. Przebudowano m.in. widownię oraz scenę wybudowanego w latach 60. XX wieku amfiteatru.

Kolejną inwestycją w ramach „zwiększania atrakcyjności” była przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej. M.in. budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aby oddać głos w konkursie należy przejść na stronę organizatora i kliknąć „podoba się„,  a tu link do strony.

Za: www.opole.pl

Oprac. ŁŻ

 

Komentarze są zamknięte