Znakomity występ piłkarzy Odry Opole!

Redaktor Obywatelski2

Opolanie pokonali w lokalnych derbach ekipę Swornicy Czarnowąsy aż 5:1! Kolejny raz „twierdza Oleska” nie została zdobyta. To bardzo ważne zwycięstwo dla zespołu Dariusza Żurawia w kontekście walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Odra zaatakowała od początku spotkania, jednak dopiero w 30 minucie do siatki gości trafił Michał Filipowicz. Dwie minuty później po strzale Sebastiana Deji były już 2:0 i ten wynik Utrzymał się do przerwy.

PO przerwie do siatki gości trafiali kolejno: Łoziński, Setla i ponownie Łoziński. Bramkę honorową dla Swornicy zdobył Kamil Kowalczyk.

Odra: Feć – Surowiak, Copik, Drąg  87. Rewucki, Kowalczyk  78. Wdowik – Czerwiński  70. Meryk, Wawrzyniak, Deja  71. Plewnia, Łoziński – Filipowicz, Setla

Trener: Dariusz Żuraw

Swornica: Bella – Dłutowski  78. Twardowski, Kołodziej, Wróbel, Kurc – Semik   68. Szydziak, Paliszewski, Steczek Adam  62. Jeleniewski, Bębas  46. Steczek Bartosz – Kowalczyk, Scisło

Trener: Wojciech Lasota

Odra awansowała na 3 pozycję w tabeli, jednak ma rozegrany jeden mecz więcej od swoich rywali. Dlatego jutro w komentarzach uzupełnimy wygląd tabeli, po weekendowej kolejce.

16 Polonia Głubczyce 14 2 2 10 7 – 34 8

Tak więc Odra Opole znajduje się na 3 miejscu tracąc do lidera Przyszłości Rogów 7 punktów, a do wicelidera 5 punktów. Tak więc walka o awans trwa! Kolejny mecz Odra rozegra w Chruścicach z przedostatnią w tabeli Victorią, tak więc jest szansa na 3 punkty wyjazdowe.