NGO Sport: Polański gra, Milik czeka. Błaszczykowski i Lewandowski zdobywają gole

Redaktor Obywatelski

Eugen Polanski zadebiutował w sobotę w barwach Hoffenheim, do którego trafił dzień wcześniej z FSV Mainz. Reprezentant Polski wystąpił w przegranym przez jego zespół 1:2 meczu z Eintrachtem Frankfurt w 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec.

Na debiut w niemieckiej ekstraklasie musi jeszcze poczekać piłkarz Bayeru Leverkusen Arkadiusz Milik. Pozyskany zimą z Górnika Zabrze 18-letni napastnik z ławki rezerwowych oglądał zremisowane przez jego kolegów 0:0 spotkanie z Freiburgiem na wyjeździe.

Borussia Dortmund z trzeba polakami w składzie pokonała u siebie 3:0 FC Nuernberg. Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy – Jakub Błaszczykowski zdobył dwa gole, a Robert Lewandowski jednego.

Pierwszy z nich zaliczył oba trafienia w ciągu zaledwie trzech minut. Najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na innym reprezentancie Polski – Łukaszu Piszczku, a w 21. minucie podwyższył na 2:0 po asyście Mario Goetzego. Zdobył już osiem bramek w obecnym sezonie Bundesligi. O cztery więcej ma Lewandowski, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. W piątek ustalił wynik meczu w 88. minucie, po zagraniu Marco Reusa.

On i Piszczek rozegrali całe spotkanie, natomiast Błaszczykowski opuścił boisko w 76. minucie.