Wasi Ojcowie, Wasze Matki

Redaktor2

wasze matki wasi ojcowiePowstaje internetowa akcja, której kulminacją ma być przybliżenie Polakom i ludziom za granicą (zwłaszcza po zachodniej jej stronie) faktów, które dotyczą Polski w okresie II Wojny Światowej. Czy nastaje koniec „polskich obozów zagłady“ i zakłamań „Pokłosia“, oraz serialików takich jak „Nasi ojcowie, nasze matki“?

Akcja „Wasi ojcowie, Wasze matki” jest w zasadzie reakcją na kłamliwy serial niemiecki „Unsere Muetter, unsere Vaeter“, jaki został wyemitowany ostatnimi czasy w Polsce (TVP wykupiło miniserial od ZDF, czym wzbudziło liczne kontrowersje) . W ostatnim odcinku serialu widz mógł dowiedzieć się tego, iż niemieccy żołnierze byli dobrymi ludźmi, zmuszonymi do walki, zaś prawdziwymi antysemitami.. byli żołnierze AK (sic!), którzy bez drgnięcia okiem chcieliby wyrżnięcia Żydów. Te jawne kłamstwo spotkało się z mocnym sprzeciwem środowisk prawicowych, patriotycznych, katolickich i narodowych, które zdecydowały się jednogłośnie powiedzieć: STOP.

„Eure Vaeter Eure Muetter“ zainicjowali Jakub Szymczuk (fotoreporter Gościa Niedzielnego) i Miłosz Andrzej Lodowski (architekt, jeden z redaktorów internetowej wersji Tygodnika Do Rzeczy), lecz włączają się w nią też tłumy młodszych i starszych artystów, twórców, grafików, publicystów i działaczy, którym na sercu leży dobro Polski i prawda historyczna. Trwa ona od 15 lipca (bitwa pod Grunwaldem) do końca września 2013 roku, zaś patronatem medialnym objęły ją takie media i grupy, jak m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Tygodnik Lisickiego, miesięcznik Historia Do Rzeczy, Radio WNET,strona Blog Narodowego Katola, portale Rebelya.pl, KRESY.PL, Kresy24.pl – Wschodni Portal Informacyjny, kwartalnik Pressje, społeczności internetowe Metalprawica, marki odzieżowe Red is Bad, a nawet pierwsze media polonijne The Poland Times, oraz osoby świata nauki, jak prof. Ryszard Legutko. Grono popierających wciąż się powiększa, a akcja nabiera rozpędu!

Tak żarliwa Re-Akcja wielu różnych osób, wywodzących się z tak wielu różnych środowisk pokazuje, że Polacy są wciąż przywiązani do swojej historii, jaka stanowi o ich tożsamości narodowej. Oczekujemy więc już pierwszych owoców działań współtworzących ją ludzi! Czytelników zaś zapraszamy na stronę akcji: https://www.facebook.com/eurevaetereuremuetter

Maciej Kałek

 1. grzech
  | ID: 2ed39d35 | #1

  nie nie wszyscy mają pejsa – nie lepiej strona internetowa?
  Dobry polski informatyk (czyli chyba co drugi) może dobrze wypozycjonować stronę tak, żeby jak wpisze się w wyszukiwarkę czy to po niemiecku, czy angielsku czy żydowsku „nasze matki nasi ojcowie” to by wyskoczyła nasza strona a tam prawda o zbrodniach niemieckich w Polsce…. w różnych językach. to by było coś. A nie pejsbuk

 2. Maciej K.
  | ID: ecd782a6 | #2

  Strona internetowa jest w budowie, w niedługim czasie się pojawi. Cierpliwości ;)
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ENsJcGL1tCQ

Komentarze są zamknięte