Nowoczesny formy treningu kondycyjnego, odchudzającego i modelującego

Redaktor Obywatelski1

zrzut stronyCzy tego chcemy czy nie, czy się z tym zgadzamy, czy nie świat wirtualny powoli obejmuje swym zasięgiem coraz to nowe dziedziny życia. Dotychczas byliśmy przekonani, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z trenerem osobistym w procesie wyrabiania kondycji, odchudzania i modelowania sylwetki.

Tymczasem, wychodząc na przeciw oczekiwaniom osób zagonionych codziennymi obowiązkami, które nie są w stanie z góry określić kiedy znajdą trochę czasu dla swojej aktywności ruchowej, przez co mają utrudnioną możliwość korzystania z fitness clubów, powstają nowoczesne formy współpracy trenera osobistego z osoba zainteresowaną aktywnością ruchową.

Ostatnio otrzymałem propozycję współpracy z pewnym portalem, który oferuje swoim odbiorcom możliwość wirtualnej współpracy z trenerem i wyboru spośród wielu opcji treningowych. Wystarczy się zarejestrować i już można korzystać z treningów dołączając do grupy ćwiczebnej lub zapraszając wybranego trenera do indywidualnej współpracy.

Na początku byłem nieco sceptycznie nastawiony do takiej formy współpracy, nie wyobrażając sobie tego rodzaju wirtualnego treningu. Nie mniej jednak z czasem zacząłem się przekonywać, że w sumie nie musi to być takie złe. Przede wszystkim z portalem nie może podjąć współpracy przypadkowa osoba. Musi to być wykwalifikowany trener, który uwiarygodni swoje przygotowanie zawodowe odpowiednimi dokumentami oraz … odpowie na kilka fachowych pytań dotyczących teorii sportu, anatomii i fizjologii
człowieka. Następnie musi stworzyć swój profil w którym dokładnie opisze swoje doświadczenie sportowe i zawodowe oraz zamieści zdjęcia i filmy dokumentujące pracę trenera. Wydaje mi się, że jest to wystarczająca procedura aby wyłonić naprawdę profesjonalną kadrę trenerską, a co za tym idzie potencjalny użytkownik nie będzie współpracował z niewykwalifikowaną osobą.

Bartek-AdamW ramach oferty jest kilka opcji treningowych spośród których można wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie i realizować ją wraz z wybranym przez siebie trenerem lub trenerką. Poza tym w trakcie treningu lub bezpośrednio po jego zakończeniu osoba biorąca udział może wysłać swoją ocenę lub powiadomić o jakimś niepokojącym zjawisku występującym w trakcie treningu. Podsumowując … pełen profesjonalizm !

Bardzo często otrzymuję zapytania od osób, które mieszkają w zupełnie innych rejonach kraju lub nawet za granicą o możliwość współpracy treningowej. Dotychczas, współpraca trenera mogła się odbywać tylko na zasadzie jego pobytu w miejscu zamieszkania tej osoby co bardzo często wiąże się z olbrzymimi kosztami dla tej osoby. Teraz, choć być może nie jest to opcja idealna ale jest to na pewno jakaś alternatywa dla współpracy z osobami z którymi trenera dzieli odległość wielu kilometrów.

Poniżej podaję link do portalu na którym można wybrać sobie trenera i zaprosić go do współpracy w ramach interesującej opcji treningowej.

Autor: Bartłomiej Cybruch http://fitwithme.com

  1. Irena
    | ID: 02b29ed0 | #1

    Można i tak modelować sylwetke.Można korzystać z rad. Ale,wg mojej oceny bezposrednia współpraca przynosi lepsze rezultaty. Tak czy inaczej nalezy sie ruszać. i diete stosować.A czy będziemy przez to dłuzej żyli? Co nam jest dane, nie ominie człowieka. Musimy sie godzić z losem.

Komentarze są zamknięte