Fundacja DOM zakończyła po trzech latach inwestycję za blisko 1,4 mln zł

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Fundacja DOMDzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej części Środowiskowego Domu Samopomocy Fundacji DOM. Inwestycja trwała trzy lata i kosztowała blisko 1,4 mln zł. Dzięki temu udało się stworzyć sześć nowych sal terapeutycznych. „Dom to jednak nie tylko ściany, dach czy podłogi ale to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą…szczęśliwi ludzie” – podkreślała w trakcie ceremonii otwarcia Teresa Jednoróg – Prezes Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

W Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Fundacji DOM, obok Środowiskowego Domu Samopomocy, który przyjmuje 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie, działa również Warsztat Terapii Zajęciowej, świadczący rehabilitację społeczną i zawodową dla 30 osób niepełnosprawnych oraz Zakład Aktywności Zawodowej zatrudniający 56 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym.

UM Opole

  1. Irena
    | ID: e91e1f6d | #1

    Budować i opiekować sie niepełnosprawnymi. To nasz obowiązek. Trudno żyje się człowiekowi zdrowemu, a co dopiero takiemu,..który ma nogi nieruchome, ręce powykręcane, mózg ,który sie nie rozwija mimo, iż człowiek dorośleje. Opiekującym się taką osoba nalezy też dofinansować, tak, jak jest w krajach Unii Europejskiej , do której należymy. Dziękuje.

Komentarze są zamknięte