Finaliści Odysei Umysłu u Prezydenta Opola

Niezależna Gazeta Obywatelska
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młodzież z PG 8 u Prezydenta A. Wiśniewskiego

Gośćmi Prezydenta Miasta Opola była grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, która w trakcie wizyty podzieliła się wrażeniami z pobytu w Stanach Zjednoczonych na światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu.

Młodzież z Opola brała udział w 36. Finałach Światowych, które odbyły się w dniach 18-24. 05. 2015 r. w Michigan State University, East Lansing w USA. W ramach konkursu drużyna w składzie: Kinga Cebula, Julia Knosala, Paulina Cymander, Kamila Krok, Maciej Bekieszczuk, Dawid Rudnik, Natan Skonieczny zaprojektowała pojazdy, które przemieszczały się po torach i zatrzymywały na różnych stacjach. Pokonywały między przystankami przeszkody. Drużyna przedstawiła swoje rozwiązanie w formie spektaklu z zabawnym konduktorem i osobami podróżującymi. W fabułę przedstawienia wplecione zostały również perypetie pojazdów. Poziom myśli technicznej zachwycił sędziów, dzięki czemu uczniowie z PG 8 zajęli 29 miejsce na ok. 800 drużyn z całego świata.

Prezydent Miasta Arkadiusz Wiśniewski pogratulował uczniom i opiekunom sukcesu i przyjął  podziękowania za wsparcie finansowe wyjazdu do USA.

Komentarze są zamknięte