Konwencja programowa PiS z opolskimi akcentami

Niezależna Gazeta Obywatelska5

facebook kowalskiWystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego rozpoczął się w piątek trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy.
– Dzisiejsza konwencja jest przygotowaniem do rozpoczęcia dobrej zmiany, do tego, by nasz kraj po wyborach, a liczymy na zwycięstwo, rzeczywiście stał się inny, lepszy pod każdym względem – podkreślał lider zjednoczonej prawicy.

– By nastąpiła taka zmiana, potrzebny jest dobry program – zaznaczył. – Trzeba wiedzieć nie tylko, że w wielu dziedzinach życia jest źle, trzeba wiedzieć, jak to zmienić. I o tym będziemy tutaj rozmawiać.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że przygotowany zostanie konkretny projekt programu dla Polski. Jako najważniejszy cel konwencji Prezes PiS wskazał „przywrócenie polskiej polityce wymiaru merytorycznego”. – z tym wymiarem jest duży problem od 25 lat. W ostatnich latach naprawdę te kwestie zostały bardzo odsunięte i zastąpione przez gry, widowiska i eventy, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało wyprowadzone poza politykę – mówił.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że konwencja programowa to nie pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez jego partię. – To spotkanie jest podobne do tych, które organizujemy od 2009 roku – mówił. – Nasz system medialny tego nie przyjmował – zauważył. – Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, że ta dyskusja zostanie zrelacjonowana społeczeństwu w sposób obiektywny i dojdzie do rozmowy. (…)  Rozmowy o tym, jaka ma być Polska, rozmowy merytorycznej. Jeśli to się uda, to będzie wielkie osiągnięcie tej konwencji – podkreślił.

Po Prezesie PiS głos zabrał lider Polski Razem Jarosław Gowin. – Kongres to spotkanie wspólnoty na rzecz dobrych zmian, na które Polska czeka już zbyt długo – podkreślał.

W zastępstwie szefa Solidarnej Polski wystąpił poseł tej partii Patryk Jaki.

Po przemówieniach inauguracyjnych rozpoczął się pierwszy panel główny konwencji „Gospodarka i rozwój”. Uczestnicy konwencji debatowali także o polityce energetycznej oraz o społeczeństwie obywatelskim i rozwoju społecznym.

Ponadto odbyło się sześć paneli specjalistycznych: „Jak wspierać polską ekspansję gospodarczą?”, „Idealna polska gmina”, „Cyberbezpieczeństwo i cyfryzacja jako strategiczne wyzwanie dla państwa”, „System sprawiedliwości”, „Przemysł zbrojeniowy” i „Przyszłość ma na imię Śląskie”.

W sobotę z kolei można było zobaczyć wiceprezydenta Opola Janusza Kowalskiego, który prezentował w Katowicach pomysły PiS na sanację finansów publicznych i pozytywne zmiany w systemie podatkowym.  – Prostszy system podatkowy = więcej miejsc pracy. Działamy dla dobrej zmiany dla Polski! – pisze na FB Kowalski prowadzący panel główny na temat prawa podatkowego.

Z kolei poseł Patryk Jaki w sobotę  brał udział w panelu specjalistycznym poświęconym cyberbezpieczeństwu. To jeszcze nie jedyni opolscy politycy na konwencji jeśli macie informacje to piszcie!

T

 1. Irena
  | ID: f105fe61 | #1

  @NGO dzieki za video w tym ..Sluzby,mafie,loze.. jeden przekrzykuje drugiego, obgadują pana Kukiza,któremu do pięt nie dorastają, popis pana Tanajno, koszmar.

 2. Irena
  | ID: f105fe61 | #2

  A dlaczego nie bylo pana Ziobry? Tylko Jego reformy w sądach sie ostaly,co obserwuje w rejonie. A rozwiazanie Sejmu przez p.Kaczynskiego, bezmyślne,doprowadziło nas do upadku i biedy. Dzisiaj pisowcy jedzą,piją,tańce wkrótce i gadka,gadka szmatka.Pensje,kilometrówki systematycznie otrzymują.Gdzie tu sprawiedliwość ?? Wodzowie,sztab i ..MY.czyli ci, co obcasami stukaja.Taki nasz los.

 3. ely
  | ID: ae0f911b | #3

  Pani Ireno wg Pani niech dalej rządzi PO a niedługo zniknie nazwa z map z tego kraju nadwiślanskiego bo dla pana TUska i Po to była nienormalność !!! Tylko w PIS nadzieja na pozytywną zmianę, przede wszystkim ludzi uczciwych !!!!!!

 4. Irena
  | ID: 4b767470 | #4

  @pani ely. witam. mylnie pojmujesz treść mojego postu. Teraz trzeba się skupić na JOW, wziąć udzial w referendum, zagłosować na TAK zmienic ordynacje wyborczą, i wybrać na posłów ludzi spoza partii wodzowskich,których liderzy pan Kaczyński i jemu podobni raz na zawsze odejdą z polityki, głupiej polityki, z której dostatnio żyją oni i ich króliczki ,czyli 10% społeczeństwa. Nikt z nich o 90 % rodakach nie myśli.I tyle. miłej niedzieli.

 5. Irena
  | ID: 38950746 | #5

  Piękna ta konwencja.Ale w programie nie mają jakichkolwiek zmian ustrojowych.Czyli nadal posła będzie typował pan Kaczyński., i..Kopacz,Piechociński, Miller itp wodzowie Tylko czekać,gdy nowy prezydent zakwestionuje referendum.Jest prawnikem pan Duda i namiesza,żeby PiS i PO rządziły. Niestety,przykre ale prawdziwe. Tylko płakać nad przyszłością Polski i naszych dzieci,które po części zostały wygonione ze swoich rodzin,ze swojej ziemi ojczystej. JOW-y wodzów nie interesują.Już trzeba otoczyć sejm ciągnikami,,niestety. dobrze rolnicy myślą.Bo na konwencji tylko gadka szmatka.pan Kukiz ma racje.

Komentarze są zamknięte