Polityka historyczna na konwencji PiS

Niezależna Gazeta Obywatelska1

kowalski2W dniu 4 lipca podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości „Myśląc Polska” odbył się panel poświęcony polityce historycznej. W panelu udział wzięli: prof. Andrzej Nowak, Tadeusz Płużański (członkowie Rady Reduty), prof. Zdzisław Krasnodębski (europoseł, ambasador Reduty w Parlamencie Europejskim) oraz prawnicy, z ktorymi Reduta współpracuje: mec. Monika Brzozowska, mec. Jerzy Pasieka, mec. Lech Obara. Panel prowadził Maciej Świrski, prezes Reduty. Panel cieszył sie wielkim zainteresowaniem i według obecnych miał najliczniejszą publiczność ze wszystkich 36 paneli specjalistycznych, które odbyły się podczas konwencji.

Tu należy zwrócic uwagę, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podczas wystapień w trakcie paneli stanowiskowych (przedstawiajacych program PiS) jednoznacznie i twardo opowiedzieli się za obroną dobrego imienia Polski i za powołaniem w tym celu specjalnego urzędu, dla prowadzenia systemowej polityki obrony godności i honoru Narodu. Ta myśl była obecna także w przemówieniu programowym przewodniczącego Rady Programowej PiS – prof. Piotra Glińskiego, który jest członkiem Rady Reduty Dobrego Imienia. Jak widać uporczywa praca Reduty daje efekty i miejmy nadzieję, że po najbliższych wyborach obrona dobrego imienia Polski przez instytucje państwowe ruszy z miejsca.

W internecie pojawiły się już omówienia panelu:

http://wpolityce.pl/historia/258200-chodzi-o-to-aby-nasza-mlodziez-potrafila-okreslic-kto-jest-bohaterem-a-kto-zdrajca-wazny-panel-o-polityce-historycznej-na-kongresie-myslac-polska-nasza-relacja

t

 

  1. Eleonora
    | ID: 9a373230 | #1

    Jak już PIS bierze się za politykę historyczną
    – to strach się bać:))

    ( ciekawe ile „Jedwabnych” jeszcze nam wywloką)?

Komentarze są zamknięte