Opole wzywa E.ON do nie obrażania PGE

Niezależna Gazeta Obywatelska

E.OnStanowisko miasta Opole do wypowiedzi przedstawiciela E.ON Edis Energia kwestionującej współpracę miasta z PGE

• Wypowiedzi członka zarządu E.ON Edis Energia są nieuprawnionym atakiem na jednego z największych inwestorów na terenie województwa opolskiego, z którym miasto Opole toczy rozmowy na temat zaangażowania w projekt dostarczenia taniego ciepła dla miasta.
• Cytowane wypowiedzi dezawuują sens niedawno podpisanego listu intencyjnego między ECO S.A. a PGE S.A. na temat możliwości analizy budowy połączenia infrastrukturalnego Elektrowni Opole z miejską siecią ciepłowniczą po to by odbierać tańsze ciepło z Elektrowni Opole.
• Wypowiedzi członka RN ECO SA z ramienia E.ON mogą być powodem wycofania koncernu PGE ze swoich deklaracji i zerwania rozmów z miastem na temat zaangażowania w sprawy Opola.

Miasto Opole odcina się od słów członka zarządu E.ON Edis Energia sp. z o.o. – akcjonariusza mniejszościowego w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny S.A. w której miasto Opole posiada 53,26 % akcji. Władze miasta Opola konsekwentnie są zainteresowane współpracą z największym inwestorem na Opolszczyźnie, którego inwestycja w postaci rozbudowy Elektrowni Opole kosztuje ponad 11,5 miliardów złotych. Miasto Opole prowadzi działania na rzecz zaangażowania PGE także w sponsoring opolskiego sportu czy objęcie mecenatem działań kulturalnych od 2016 r., a także rozwijanie współpracy z opolskimi uczelniami wyższymi.

Równocześnie oczekujemy wycofania się z tych deklaracji przedstawiciela E.ON pana Mariusza Majkuta.

t

Komentarze są zamknięte