NGO Lewin-Brzeski: Mąż odpowiada za zabójstwo żony

Niezależna Gazeta Obywatelska

PolicjaW dniach 27-28 lipca 2015 r. w Sądzie Okręgowym w Opolu odbędzie się proces 48-letniego Romana W. , oskarżonego o to, że 16 lutego 2015 r. w Lewinie Brzeskim, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia swojej żony Aliny W., poprzez duszenie (zatykanie naturalnych otworów oddechowych i uciskanie na szyję) spowodował jej zgon., tj. o czyn z art. 148 par. 1 k.k.

Jak ustalono w toku śledztwa, w dniu 18 lutego 2015 r. Roman W. wezwał pogotowie, oświadczając, że jego żona umiera. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Roman W. był bardzo zdenerwowany, powiedział policjantom, że jeszcze w godzinach rannych rozmawiał z żoną.

Z zeznań świadków wynika, że małżonkowie nadużywali alkoholu i często dochodziło do awantur, a Alina W. skarżyła się, że mąż ją bije. Świadkowie zeznali, że w dniu 16 lutego Alina W. w godzinach rannych miała posiniaczoną twarz. W nocy z mieszkania dobiegały hałasy, jakby przesuwano meble. Zdaniem biegłego przyczyną zgonu Aliny W. było podduszenie, a zgon nastąpił 16 lutego lub w nocy z 16 na 17 lutego. Ciało było przemieszczane i układane w różnych pozycjach. Na ciele zmarłej znaleziono materiał genetyczny Romana W.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Roman W. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

BP SO Opole

Komentarze są zamknięte