Odra coraz bliżej awansu do II ligi

Autor Obywatelski

Piłkarze Odry OpolOdra-Opole-SKRA-Częstochowa-20-400x250e pokonali 2:0 Vinetę Wolin w pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi. Na Pomorzu Zachodnim wygrała drużyna lepsza. Vineta nie oddała nawet celnego strzału.Już pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Odry Opole. Dwa razy wolinianie ratowali się wybiciem z linii bramkowej. Ponadto Marcin Niemczyk skiksował i zamiast zdobyć gola z kilku metrów, to huknął na wiwat. Wszystkie te ostrzeżenia trafiały w próżnię. Po prostu Vineta Wolinnie była w stanie zatrzymać gości.
Po przerwie napór opolan był jeszcze silniejszy, ale bramkarz Oskar Rechtziegel zaczarował swoje królestwo. Dopiero w 80. minucie Waldemar Gancarczyk zdobył gola na 0:1. Zdążył zaasekurować sam siebie po strzale z rzutu karnego, który obronił Rechtziegel. Odra dobiła Vinetę w 86. minucie, a gola zdobył Dawid Wolny po wzorowym kontrataku. Rewanż 15 czerwca o godzinie 17.00 przy Oleskiej.