CBA zatrzymało kolejne trzy osoby, zamieszane w dziką, warszawską reprywatyzację

Autor Obywatelski

Trzy kolejne osoby zostały zatrzymane w poniedziałek w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. To dwóch obecnych i jeden były pracownik stołecznego ratusza. W miniony poniedziałek agenci CBA na polecenie prokuratury we Wrocławiu, zatrzymali pięć osób.Dzika reprywatyzacja. Sąd aresztował czworo podejrzanych. – Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali trzech byłych i obecnych pracowników stołecznego ratusza w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości ws. reprywatyzacji w Warszawie. Zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury we Wrocławiu i tam usłyszą zarzuty o charakterze m.in. korupcyjnym – powiedział TVP Info Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Jak wynika z informacji Prokuratury Krajowej zatrzymani to: Mariusz P. – kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy; Gertruda J.-F. – naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy; radca prawny Jerzy M., który w przeszłości pełnił funkcję koordynatora samodzielnego wieloosobowego stanowiska pracy radców prawnych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.
W zeszłym tygodniu zatrzymano 5 innych osób. Jak podała Prokuratura Krajowa, funkcjonariusze CBA zatrzymali znanego warszawskiego adwokata Roberta N., byłego Zastępcę Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakuba R. i jego rodziców – Wojciecha R. i Alinę D., a także Marcina L.

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie ok. 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy. We wrześniu na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do tych spraw: w prokuraturach regionalnych – wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi 13 śledztw ws. reprywatyzacji w Warszawie.

Radni oczekują wyjaśnień w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Na poniedziałek zapowiedziana została specjalna sesja Rady Warszawy. Wniosek w tej sprawie złożyli radni klubu PiS. Główna osoba oczekiwana na sesji nie będzie obecna, bowiem prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że wyjeżdża na dawno zaplanowany urlop.

za www.tvp.info.pl

Komentarze są zamknięte