Opole: dziś ruszają prace na ul. Niemodlińskiej

Autor Obywatelski

Ulica Niemodlińska w Opolu zamieni się dziś w nocy w plac budowy. Remont obejmie odcinek od mostu na kanale Ulgi do skrzyżowania z ul. Hallera. Po zakończeniu prac ul. Niemodlińska będzie miała cztery pasy ruchu i ciągi pieszo-rowerowe.

Na czas robót kierowcy będą musieli stosować się do tymczasowego oznakowania. Prace rozpoczną się od rozebrania konstrukcji jezdni, a następnie będą wykonywane sieci kanalizacji deszczowej oraz branży energetycznej i teletechnicznej. – Następnie czeka nas przebudowa oświetlenia, sieci teletechnicznej, sieci energetycznej oraz sygnalizacji świetlnej. W dalszej kolejności zajmiemy się odtworzeniem konstrukcji drogi, pracami brukarskimi i warstwą ścieralną oraz robotami porządkowymi i wykończeniowymi – mówi Marcin Karbowiak, kierownik budowy z firmy Skanska, która jest wykonawcą robót.

Na czas remontu zostanie zamknięta prawa strona jezdni (patrząc w stronę wyjazdu z
miasta) na odcinku od mostu na kanale Ulgi do skrzyżowania z ul. Hallera z wyłączeniem skrzyżowań. Do dyspozycji kierowców pozostanie jezdnia z jednym pasem ruchu w obu kierunkach. Ruch pieszych będzie się odbywał wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi.

– Roboty prowadzone w pasie drogowym lub jego bezpośrednim sąsiedztwie należą do grupy prac szczególnie niebezpiecznych ze względu na duże zagrożenie dla osób wykonujących pracę oraz dla postronnych uczestników ruchu. Dlatego też kierowców, pasażerów i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – informuje Iwona Stolarczyk, specjalista ds. komunikacji w firmie Skanska.

Koszt przebudowy ul. Niemodlińskiej to 15 milionów złotych.

za www.onet.pl

Komentarze są zamknięte