Fundacja EFC rekrutuje gimnazjalistów do stypendiów

Autor Obywatelski

Z PRZYJEMNOŚCIĄ PRZESYŁAM INFORMACJĘ O STARCIE REKRUTACJI DO STYPENDIUM MARZENIE O NAUCE FUNDACJI EFC SKIEROWANEJ DO GIMNAZJALISTÓW Z MIEJSCOWOŚCI DO 30 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW.

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego„Marzenie o Nauce”. Nabór potrwa do 31 marca 2017 roku.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania
stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl [1]).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Karolina Żaczek

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte