Instytut Badań Marki sp z.o.o. oraz DMS Consulting czyli wyłudzenia „na szkolenia”?

Zastępca Naczelnego

Niezwykle ciekawie rozwija się sprawa firmy Instytut Badań Marki sp. z.o.o z Sosnowca a jeszcze ciekawiej firmy DMS Consulting z Rybnika. Właścicielem obu firm jest ten sam człowiek. Niejaki Arkadiusz Mieszczanin., który dość blisko kumpluje się z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą. Na zdjęciu prezydent Rybnika i Magdalena Moczała prezes  na fotelu prezydenta Rybnika. Chociaż nie do końca wiadomo kto jest kim w obu firmach, bowiem pan Arkadiusz i pani Magdalena są parą.

Przypomnijmy o co chodzi. Chodzi o szkolenia w tzw. systemie „samokształcenia kierowanego”. Na czym ono polega? Ano na oferowaniu klientom szkoleń, które są rzekomo niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej, działalności publicznej i wszelkiej innej, w zakresie np. bezpieczeństwa i higieny pracy. Zdarza się, że firmy oferujące owe „niezbędne szkolenia”podpierają się Państwową Inspekcją Pracy, zastraszając swoich klientów między innymi tym, iż w przypadku gdy nie skorzystają z ich propozycji, zgłoszą brak szkoleń BHP, do odpowiedniej komórki.

Wracając do konkretnej sprawy właśnie wczoraj zadzwonił do nas Wiesław Drozdowski dyrektor Ślęzańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji z informacją, że firma Instytut Badania Marki sp z.o.o z Sosnowca właśnie zwróciła ośrodkowi spod magicznej góry, kwotę 690 złotych za „magiczne szkolenia” oraz „magiczne certyfikaty” potwierdzające owe szkolenia.

Sam zwrot nie kończy oczywiście sprawy. Będziemy ją w dalszym ciągu monitorować. Nie jesteśmy też pewni czy obie firmy: Instytut Badań Marki sp.z.o.o oraz DMS Consulting, nie są zwykłymi pralniami pieniędzy? Niestety nikt z zainteresowanych nie chce nam odpowiedzieć na te pytania.

Nam w całym opowiadaniu jawi się jeszcze, i nie jest to fatamorgana, niezwykle urokliwy óśrodek wypoczynkowy w Sarbinowie na Pomorzu przy ulicy Północnej 8, gdzie w ostatnim czasie utworzone zostało call center kierunkowy (094), z którego wykonywane są już połączenie do klientów Instytutu Badań Marki sp z.o.o z Sosnowca.

Ciekawostką jest też fakt, iż witryna internetowa firmy DMS Consulting z Rybnika nagle zaczęła być „w trakcie prac konserwatorskich”. Natomiast prezydent Rybnika Piotr Kuczera także unika z nami kontaktu. Ale wszystko to co się dzieje wokół wszystkich opisywanych przez nas firm to oczywiście przypadek.

Wiktor Sobierajski

DMS Consulting

Witryna w trakcie prac konserwacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.