Reprezentanci Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kędzierzyn-Koźle startowali w mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu.

Autor Obywatelski

W Gliwicach zmagało się 443 szesnastolatków ze 131 klubów. Wśród nich znalazły się dwie reprezentantki MMKS-u. Anna Kempa dwukrotnie startowała w finałach A, zajmując dziewiąte miejsce na dystansie 200m st. klasycznym oraz dziesiąte na dystansie 400m st. zmiennym.
Wystąpiła także w finałach B, gdzie zajęła 11. miejsce na dystansie 100m st. klasycznym i 13. na dystansie 50m st. klasycznym. Druga z zawodniczek, Wiktoria Smętek, poprawiła swoje rekordy życiowe. Trzykrotnie zajmowała 11. miejsce na dystansach 200m st. klasycznym oraz 200 i 400m st. zmiennym. Do tego dołożyła 16. lokatę na dystansie 800m st. dowolnym.

Z kolei na zawodach w Gorzowie Wielkopolskim rywalizowali juniorzy w wieku 17-18 lat. Wśród 415 zawodników ze 119 klubów znalazło się troje pływaków z MMKS-u. Najlepiej spisał się Mikołaj Kempa, który pomimo choroby wywalczył piąte miejsce na dystansie 400m st. zmiennym. Ponadto zajął 10. miejsce na dystansie 400m st. dowolnym oraz 12. na dystansie 200m st. motylkowym. Marta Nowak dwukrotnie zajęła 19. miejsce w na dystansie 50m st. klasycznym oraz dwukrotnie 20. lokatę w konkurencjach 100 i 200m st. klasycznym. Jakub Wasiuk wypływał 20. miejsce na dystansie 1500m st. dowolnym, 22. miejsce na dystansie 400m st. zmiennym oraz 24. miejsce na dystansie 400m st. dowolnym.